5 zasad udanego „small talk`u” – wskazówki od Break Your English

 

Na pewno każdy z nas choć raz znalazł się w sytuacji, kiedy trzeba było rozpocząć rozmowę w gronie nieznajomych. Wbrew pozorom rozmowa na luzie i przełamanie pierwszych lodów nie należy do najprostszych. Nie każdy ma łatwość nawiązywania kontaktów i nieskrępowanej rozmowy. Może to sprawiać trudności w ojczystym języku, a co dopiero w kontakcie z obcokrajowcami.

Break Your English proponuje kurs języka angielskiego online, który pomoże Ci przełamać stres przed rozpoczęciem rozmowy w języku angielskim i swobodnie rozmawiać na każdy temat.  W 6 lekcjach video poprowadzimy Cię krok po kroku przez najchętniej poruszane wątki, takie jak pogoda, podróże, czy komplementy.

 Zanim jednak przystąpisz do nauki przydatnych zwrotów po angielsku, warto poznać 5 zasad udanego small talk`u.

  1.   Nie poruszaj tematów drażliwych i osobistych

Autorki kursu: Katarzyna Blachowska oraz Magdalena Kordecka – nasze specjalistki od przełamywania bariery językowej radzą, aby unikać tematów związanych z polityką, czy religią. Poglądy, preferencje, czy wiara to sprawy bardzo indywidualne, mogące wywołać niepotrzebne emocje, a nawet konflikty. Jeśli nie chcemy zaburzyć swobodnej pogawędki, lepiej ich unikać. Nie powinniśmy także dotykać tematów osobistych, takich jak sprawy intymne, czy zdrowotne. W gronie nieznajomych jest to po prostu niegrzeczne i może wywołać zażenowanie. 

  1.   Wybieraj luźne tematy: o sporcie, pogodzie, podróżach, hobby

Nie bez powodu innym określeniem small talk jest weather talk, czyli rozmowa o pogodzie.
To najbardziej uniwersalny i bezpieczny temat. W lekcji 3 naszego kursu dowiesz się, jakich angielskich zwrotów używać, żeby zapytać o pogodę lub ją skomentować. Jeśli natomiast w rozmowie wyczerpiemy wątek pogody, tematem, który jest równie idealny są podróże. W kursie proponowanym przez Break Your English podpowiemy, jak pytać o plany związane z podróżowanie i barwnie opowiadać o własnych doświadczeniach podróżniczych.

  1.   Bądź otwarty i uważnie słuchaj

Opanowanie przydatnych zwrotów i słownictwa w języku angielskiego to jedno. Udana konwersacja zależy także od nastawienia i otwartości na rozmówcę. Nasi doświadczeni trenerzy języka angielskiego podpowiadają kilka prostych sposobów, jak okazać zainteresowanie i sprawić, aby rozmowa przebiegała miło:

– nie przerywaj

– utrzymuj kontakt wzrokowy

– dopuszczaj do głosu

– nie udzielaj rad

– odłóż smartfon!

  1.   Zadawaj otwarte pytania

Co jeszcze możesz zrobić, aby po naszym kursie stać się prawdziwym mistrzem small talk`u? Podczas naszego kursu online nauczysz się, jak zacząć rozmowę,  opowiadać, ale także jak zadawać pytania typu „jak” i „dlaczego”. W ten sposób dasz szansę rozmówcy do rozwinięcia wypowiedzi i większej otwartości. Ważne jest, aby wykazywać zaciekawienie i zainteresowanie. Dobrze widziane są także anegdoty – one zawsze urozmaicą rozmowę. Warto uważać natomiast z żartami, ponieważ poczucie humoru jest równie indywidualną sprawą, jak wspomniane wcześniej poglądy.

  1.   Używaj komplementów

Och ma Pani piękną sukienkę! Co za wspaniałe włosy! Miły komplement jeszcze nikomu nie zaszkodził, a co więcej, z pewnością wywoła uśmiech, pomoże przełamać pierwsze lody, a także dobrze nastawi rozmówcę do Ciebie. Z pewnością zadziała tu zasada wzajemności, jeśli będziesz dla kogoś miły, ten ktoś będzie miły też dla Ciebie. W small talk`u nie chodzi jednak o pozyskiwanie sympatii, a raczej
o stworzenie przyjaznej atmosfery do dalszej rozmowy.

Z naszego kuru „Angielski w rozmowie, czyli jak poradzić sobie z tzw. small talk w języku angielskim” dowiesz się także, jak bez zażenowania reagować na komplementy oraz których zwrotów używać, żeby brzmieć jak „native speaker”.

Zaletą proponowanego kursu jest jego swobodna formuła – pobierasz materiały i sam decydujesz, kiedy i w jakiej kolejności uczysz się języka angielskiego.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do kontaktu:

Magdalena Kordecka
tel: 501932589

Katarzyna Blachowska
tel: 601643601

Mail: breakyourenglish@gmail.com

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ >>>

 

 

 

Dodaj komentarz